Kullanıcı Hikayeleri

Sizden Gelen Hikayeler – 03

Ruhuna selam olsun,
Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığı gibi su an bunları yazıyor olmam da tesadüf değil. Tam 4 yıl önce musmutlu 6. Yılını yaşayan bir evililiğim ,ideal çift olarak hayatını sürdüren bir kadın iken , bir sabah gözümü açtığımda terkedilmişliğin en ağır şeklini yaşıyordum. Bir göz açıp kapama ile ne kadar de değişiyor dense hemen tek bir cevap veririm. Bir hayat değişiyor göz açıp kapamayla ,tıpkı benim ki gibi….
Hem maddi, hem manevi terkedilmeyi umarım kimse yaşamaz. Toparlanmak çok uzun yıllar alıyor. Kendimi 4 yıl önce ,tedavi doğa da diye doğa kampına adadım. 3 ay doğanın gücüyle tedavi oldum derken, bir güç ile ayağa kalktım. Kendime özgüvenimi kazanarak başladım yeniden. Güvenmeye ,yaşamaya,ayak uydurmak çok zordu.
Küçük bir şehirde yaşıyorsanız daha da bir güçlü olmak gerekiyor. Çünkü , etrafınız da o kadar genç ve güzelliğimi bana hatırlatan oldu ki savunma durumunda bir modla başetmekte çabasıydı. Meslek olarak özel sektörse bir de sektörünüz EYVAH diyorum. Benim ki öyleydi. Ayakta kalma, çalışma gücümü bırakmadılar. Çünkü gelen teklif ve iyi niyet gösterişleri ile iş hayatı bitti savaşmaktan yorulduğum için… Yaptığım aile yanı yaşam , yaz ayları ege de sezonluk işler . Ruhuma iyi gelen sadece Ege esintisi olunca, böyle süre gelen dağılıp toplanma modları , derken yani bir yerleşme kararı tam bir oldu modu derken bu sefer yola çıktığın tekrar güvendiğin hayat arkadaşım olabilir dediğin adamın son anda terk edişe geçişi . Aynı günlerde eski terk eden eşin iletişime geçip dünya turunda olduğu bilgisini paylaşması …..
Derken bugün, ruhen, beynen ,her anlamda bir pes etmişlik ,çaresizlik, yanlızlık , bir işe yaramazlık değersizlik, özgüvenin yerlerde sürüklendiği bugün sizin sitenin tanıtımı..
Bu bir tesadüf olamaz . Bu belki tutunup ayağa kalkabilmem için bir ışıklı yok. Ona inanarak bu satırları yazdım.
Özgür hanım’a merhaba,
Yollarımızın EYVAHBOŞANDIM ile başlayıp çok şükür ruh eşimle yaşlandım dediği boyuta kadar ilerlemesi temennisiyle….

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu