Eyvah Boşandım

KORONA DA YAŞADIKLARIMIZ ????

Selaaam ,
Hani benim başıma gelmez ben senden korkmuyorum Korona var ya hiçbir işe yaramıyor .
3 mart akşamı şiddetli baş ağrısı yaşamaya başladım (çok önemsemedim 32 senedir migrenli olarak )
4 mart akşamı kırıklık ve kemik ağrısı hem ben de hem de ortağim Elif de başlayınca 5 i sabahı hemen PCR testi yaptırtmaya gittik.
Sonucu beklemek için bana gittik anne babaları hasta etmeyelim diye Elif in sonuç çıktığında odama gelişini unutmam mümkün değil ???? 2 maske takmış ben pozitifim diye ….
Bu kadar dip dibe yaşayan ikili olarak tabi ki ben de pozitif çıktım.
Sağlık bakanlığından anında mesaj geldi. Acil durum dışında evden çıkmayın fibrasyon ekibini bekleyin diye. Elif in küçük oğlu ve yardımcısı olması nedeniyle karantinaya birlikte girmeye karar verdik. ( tabi ki ayrı oda ve tuvalet kullanmak üzere. Akşama 2 genç ziyaretimize geldi ellerinde devletin yolladığı ilaç ve temasınız oldu mu kimseyle sorusu. Onun dışında bize ne şunu için ne şunu yapın hiç birşey sadece evden çıkmayın … ve ben hariç herkesi evde mi diye kontrol eden ekipler oldu …
Salona kendimize sinema alanı oluşturduk bir uçta o diğer tarafta ben . Sehpanın üstünü ecza deposuna çevirdik.
Daha önce geçirmiş arkadaşların tavsiyelerini , akraba tanıdık doktor desteğini çok aldık açıkçası.
Neler neler içtik derseniz ,
1. C vitamini
2. Multivitamin
3. Damla D vitamini
4. Ağrı kesici
5. Ateş düşürücü
6. Kan sulandırıcı aspirin türevi

Bitkisel olarak,
1 . Enginar suyu
2. Kozalak şurubu
3. hava aletiyle gümüş çözeltisi
Seviliyorsa kelle paça çorba

Bu arada insanın çok iyi arkadaşları olması lazım hayatta. Sürekli kapımın önüne yemek bıraktılar getirdiler. Haklarını ödemem mümkün değil.
En çok sorulan soru (ki önemli mi bilmiyorum) nereden yakalandınız ?
Bizim tahminimiz spor salonu ,( çünkü salona gelen 3 kişi hasta imiş ve bildirmemişler . Yapılacak en büyük kötülük saklamak. Biz en erken saatler de gidiyorduk ama temizlik yapılmamış oluyordu. Maskemizi çıkardığımız tek yer spordu. Ve yerler de süründüğümüz hareketler sonucu yerde ne kadar virüs varsa soluduk muhtemelen
Hangi versiyon mutasyonlu mu bilmiyoruz ama hala bitmediğine göre ya çok yoğun maruz kaldık ya da mutasyonlu.
Peki bu süreçte neler yaşadık?
Elif de bel,boğaz ağrısı ben de baş ve kemik ağrısı yoğun oldu. Öksürük krizlerimiz aralıklı ama sağlam oldu. Bu arada bizler hasta olunca anne babalara ilk yaptırdığımız testler negatif çıkınca sevinmiştik ama 5 gün sonra 8 kişiyi hasta ettiğimizi fark ettik. Anneler tek doz babalar 2 doz aşılı olması fark etti.
Ama oksijen seviyeleri düşmeye başlayınca anne ve babamı 112 ile Feria Öz korona hastanesine götürdük. 2 hafta orada yoğun bakıma girmeden tedavi gördüler. Elifin annesi yaklaşık 10 gündür hastanede artık çıka zamanı geldi inşallah onun da .
Anne babamı acile götürdüğümüzde bize de tomografi çekildi. Ciğer de tutunum devam ettiği için aynı ilacı tekrar verdiler ağır bir ilaç ve bence oda bitirdi bizi. Benim ağrılarım kanser hastası dayımın kullandığı ağrı kesicilerle rahatladı (sert ağrılardı) 2. Tur ilaçlar bittikten sonra testimiz negatif çıktı .
Ama öksürük arttı benim , ve göğüs hastalıkları doktoruna gittim ve hala ciğerde sıkıntı olduğu ve kalp atışımın fazla olduğu söylendi. Kardiyolog da beğenmedi çünkü korona kalbe zarar veriyormuş hastalıktan sonra kalp krizi riski artıyormuş . Kalp kasının altına saklıyormuş kendini. Holter takıldı ve sonuç ritm bozuk kalp sağlam …şu anda 25. gün. Ve ben kan iğnesi , zatürre tedavisi ve kalp ritmimin düzenlenmesi için ilaçlar kullanıyorum.
Yani sağolsun hala hayatımda .
Bu arada antikorüm da oluştu. Bulaştırma riskim yok. Ama başka mikrop almamak için dikkat etmem gerekiyor.
Ölümü düşünmedim ama anne babaların ve komşumuzu hasta etmiş olmak beni çok üzdü. ☹
Ama zor bir hastalık ben gencim rahat atlatırım diye birsey yok.
Bence herkesi zayıf noktasından vuruyor beni özellikle başımdan vurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu