Eyvah Boşandım

Sosyal Medya Aşkları Gerçek Mi?

Günümüz de dijital dünyanın hayatımızın odağında olması ve pandeminin de etkisi ile tanışmalar sosyal medya üzerinden olmaya başladı .
Yıllarca süren evliliklerden çıkan kadın ve erkeklerin sosyal medya üzerinden (instagram, facebook,tanışma siteleri) tanıştıkları partnerlerin sağlıklı ve doğru ilişkiye evrilme ihtimali nedir ?
Ya da bu mecraların söylendiği gibi sadece gecelik ilişki ya da skor tahtası mantığı mı var?
Aslında programların değil insanların amacı olur.
Bunu anladığımız zaman sosyal medyadan tanışılan ve kurulan ilişkinin kütüphanede(hala giden var mı bilmiyorum ama 😊) . bir arkadaş doğumgünün de , eğlence mekanın da tanışılmasından hiçbir farkı olmadığını göreceğiz.
Bir arkadaşım tanışma sitelerinde kadın ve erkeklerin korkusunu şöyle tanımladı.
Kadınlar kendine zarar vermeyecek ,takıntılı ve sapkın olmayan güvenilir bir erkek ararken,
Erkekler sadece tanıştıkları kadının kilolu çıkmasından korkuyor demişti.(çok acımasız , kadını sadece beden ölçüsüyle değerlendirmek bu devirde )
42 yasında M. Tanışma sitesinde tanıştığı erkek arkadaşıyla mutlu evlilik sürdürürken , iş yerinde tanışıp aşık olan 35 yaşındaki Y nin evliliği sadece 3 sene sürdü.
O zaman şunu diyebiliriz , doğru insanı bulduğunda nereden geldiği, nereli, kaç yaşında olduğu, nasıl tanıştığının önemi kalmıyor.
Yeter ki ruhunu, kalbini ,bedenini doldursun, huzur versin ,yüzünü güldürsün ve seninle arkadaş olabilsin. Bir de bir önceki yasadığınız ilişkiyle kıyaslamamak ,önyargılardan uzak yakınlaşmak çok önemli.
O zaman şöyle diyerek kapatalım gönlümüzden geçen kişiyi doğru zaman ve doğru yerde bulmamız dileği ile …..
O zaman bir kahve ile başlasın herşey 😉😉

#eyvahbosandim
#evlilik
#bosanma #sosyalmedya
#iliskiler
Ö.U

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu