Boşandıktan SonraEyvah Boşandım

Boşandım, ama Eski Eşimi Hala Seviyorum!

Hayallerle kurduğunuz evlilik, bir gün çeşitli nedenlerden sona ermiş olabilir. Boşanmanıza rağmen onu hala unutamamış da olabilirsiniz. İhanete, şiddete ve yaşanılan onca kötü şeye rağmen eski eşlerini unutamayan kişilerin sayısı az değildir. Size iyi gelen şeyi ve bu şeyi sevmeniz gerekiyor. Size şiddet uygulayan, saygı göstermeyen, sevmeyen, iyi davranmayan yani kötü özelliklere sahip olan kişileri sevmeyin. Boşandıysanız bunun mutlaka bir nedeni vardır. Neden boşanmak istediğinizi hatırlayın. Eğer eski eşinizle yeniden bir araya gelirseniz, ilk başta boşanma nedeninizden dolayı aranızda yeniden sorunlar olabileceğini unutmayın. Özellikle ihanet gibi durumlarda, kişiler bu davranışını sürekli olarak tekrar ederler. Çünkü insanlar değişmezler. Karakterler hep aynıdır. Bunları hatırlamak eski eşinizi sevmenize devam etmenize engel olacaktır. Aşağıdaki tavsiyeler de size böyle bir durumda ne yapmanız gerektiğine dair yol gösterecektir.

Mantıklı Olun

Boşanırken mantıklı olmak insanlara zor gelebilir. Arada çocukların olması, büyük bir geçmişin olması, duygular vb. nedenlerden dolayı kişilerin mantıklı olmasını engelleyebilir. Ancak kendi ruhsal, zihinsel sağlığınız ve geleceğiniz için mantıklı olmak zorunda olmanız gerekiyor. Şimdi düşünün bu insanla neden boşandınız, bu insan size ne hata yaptı, bu hatayı yeniden yapar mı? Bütün bu sorulara cevap aramanız mantıklı olmanızı sağlar. Vereceğiniz cevaplar sizi üzer nitelikteyse, bu insanı bir daha düşünmemenizde fayda var.

Çevrenizi Genişletin

Boşandıktan sonra çevreyi genişletmek dünyada başka insanlar olduğunu, daha iyi insanlar olduğunu, başka insanlar ile de ilişki yaşayabileceğinizi anlamanızı sağlar. Yani at gözlükleri ile bakmaya son vermeniz gerekiyor. At gözlükleri ile baktığınız zaman sadece eski eşinizi görürsünüz. Onu dünyanın en iyi insanı, en yakışıklısı, güzeli ve mükemmeli sanırsınız. Yeni insanlar tanımaya başladığınız zaman ise başka insanların iyi özelliklerini, daha iyi yönlerini vb. görmeye başlarsınız. Çevreniz geniş olması her anlamda iyidir. Eğer kendinizi sürekli eski eşinizi düşünüyorken buluyorsanız, bunun bir sebebi başka seçeneğinizin olmaması olabilir. Seçeneklerinizi artırdığınız zaman otomatik olarak onu düşünmekten kendinizi alırsınız.

Meşgul Olun

Meşgul olmak, boşanma sürecini daha iyi atlatmanızı sağlar. Boşandıktan sonra hala sürekli onu düşünüyorsanız bu onu düşünmek için yeterli vaktinizin olması anlamına gelir. Oysa hayatınızda daha önemli işlerinizin olması gerekir. Kariyeriniz, sosyal yaşantınız, varsa çocuklarınız, hobileriniz, zevkleriniz hakkında düşünüyor olmanız gerekir. Enerjinizi eskilere vermek yerine yenilerine vererek meşgul edin. Sizi üzen şeyleri düşünmek size iyi gelmeyecektir. Size iyi gelen şeyleri sevin. Kendinize iyilik yapın. Size kötü gelen şeylerden ve insanlardan uzaklaşın.

Hobilerinize Vakit Ayırın

Yeni hobiler edinmek ve bu hobiler ile vakit geçirmek size çok iyi gelecek. Boş zamanınız olduğu için eski eşinize kafayı takıyor ve onu hala sevdiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Bu düşünce bir yanılsama olabilir. Eğer zamanınızı daha iyi şekilde değerlendirmeyi bilirseniz o aklınıza gelmez, dolayısı ile onu sevdiğinizi de düşünmezsiniz. Hobilerinize vakit ayırmak için boşanma sonrası harika bir dönemdir. Deneyebileceğiniz pek çok yeni hobi de bulunuyor. Spor dallarından, kozmetiğe, el işlerinden, yemeklere kadar çok farklı alanlarda hobiler bulunuyor. Kendinizi hobilerinize verdiğiniz zaman bırakın eski eşinizi düşünmeyi, zamanın bile nasıl geçtiğini unutacaksınız. Eski eşinizi unutmak için şu önerilere kulak verin:

  • Her gün egzersiz yapın.
  • Sevdiğiniz müzikleri dinleyin.
  • Karaoke yapın.
  • Hayvanları besleyin.
  • Yabancılar ile tanışın.
  • Yeni insanlar ile sosyalleşin.
  • Kendinizi asla izole etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu